Nakúpte nad 70 EUR a dopravu máte ZDARMA!
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
 1. Úvod
 2. Čistenie a oprava karburátorov
Čistenie a oprava karburátorov

Súbor:Flag of Slovakia.svg – Wikipédia     Flag of the United Kingdom - Wikipedia

Ponúkame opravu a čistenie karburátorovrôznych veľkostí a typov. Čistenie prevádzame ultrazvukom spolu so špeciálnym prostriedkom na čistenie. Karburátory zbavíme všetkých nečistôt a navrátime im novší vzhľad a chod. 

Čistenie karburátorov

Čo je karburátor?

Karburátor je zariadenie, ktoré pripravuje zmes pre zážihové spaľovacie motory. Pripravuje ju tak, že mieša vzduch a palivo z ľahkoodpariteľných kvapalných palív vo vhodnom pomere pre spaľovanie. Karburátor zmiešava zmes tak, že rozprašuje kvapalné palivo v prúde vzduchu.

V súčasnosti sa karburátory už nepoužívajú a sú nahradzované vstrekovacími zariadeniami. 

Pojem karburácia, ktorý sa odvádza od slova karburátor, znamená zmiešať vzduch a palivo alebo vybaviť motor karburátorom na tento účel. Technológia vstrekovania paliva, prostredníctvom vstrekovačov, vo veľkom nahradila karburátory v motorových vozidlách, a dokonca v menšej miere aj v letectve. Karburátory sa stále používajú v malých motoroch pre kosačky na trávu, motocykle, kultivátory a iné zariadenia.

V skratke karburátor funguje takto:

 1. Vzduch prúdi do karburátora z nasávania vzduchu a prechádza cez filter, ktorý ho čistí od nečistôt.
 2. Pri prvom naštartovaní motora je možné sýtič nastaviť tak, aby takmer blokoval časť sacieho potrubia, aby sa znížilo množstvo privádzaného vzduchu (zvyšuje obsah paliva v zmesi vstupujúcej do valcov).
 3. V strede trubice je vzduch hnaný cez úzky zlom nazývaný Venturiho trubica. To zrýchľuje a spôsobuje pokles jeho tlaku.
 4. Pokles tlaku vzduchu vytvára nasávanie na palivovom potrubí a nasáva palivo.
 5. Škrtiaca klapka je ventil, ktorý sa otáča na otváranie alebo zatváranie potrubia. Keď je plyn otvorený, do valcov prúdi viac vzduchu a paliva, takže motor produkuje viac výkonu a motor ide rýchlejšie.
 6. Zmes vzduchu a paliva prúdi dolu do valcov. Palivo sa dodáva z plavákovej komory. Keď hladina paliva klesne, plavák v komore spadne a otvorí ventil v hornej časti.
 7. Keď sa ventil otvorí, viac paliva prúdi dovnútra na doplnenie komory. Tým sa plavák zdvihne a ventil sa opäť uzavrie.

Čistenie a opravu  prevádzame nasledovne:

 1. Kontrola karburátora - skontrolujeme v akom je stave. Podľa toho uvážime, či je potrebné čistenie alebo kompletný repas (vždy odporúčame kompletný repas z nových dielov)
 2. Rozobratie karburátora do "posledného šróbiku"
 3. Čistenie karburátora ultrazvukom so špeciálnou chémiou
 4. Kontrola, prípadné opakovanie čistenia v ultrazvuku
 5. Ak je nutné, mechanicky dočistíme
 6. Zloženie karburátora s novými dielmi
 7. Kontrola karburátora - jeho stav, priepustnosť

Všetky staré súčiastky Vám vrátime spolu s karburátorom, aby ste si mali istotu, že boli naozaj vymenené.

Pokiaľ máte záujem o čistenie alebo opravu karburátora, neváhajte nás kontaktovať  a dohodneme sa spolu na vhodnom riešení pre Vás. Cena čistenia  alebo opravy  je od 40 €, ale hlavne to závisí od stavu a veľkosti karburátora. Pri čistení odporúčame aj dokúpenie opravnej sady, ktorú vieme poskytnúť aj my. Pri týchto sadách sú ceny rôzne všetko záleží od typu karburátora.

Pre otázky alebo informácie ohľadom čistenia alebo opravy karburátorov nás môžete kontaktovať prostredníctvom t.č. 0940 621 185 alebo mailuinfo@autoking.sk

Fotogáleria našej práce →

© 2023 Autoking.sk - Všetky práva vyhradené.

 

Kde nás nájdete

Prievidzská 150

972 13 Nitrianske Pravno

Kontakty
Logo
(Po-Pia, 8-16 hod.)
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk